Galéria

Strana 2 / 9. Zobrazujem 8 záznamov z 68.

««« «« 1 2 3 4 5 6 7 »» »»»

19. 03. 2014

Krížová cesta v Marianke - 2014

V Druhú pôstnu nedeľu sa uskutočnila v Marianke krížová cesta petržalčanov. V tento deň mala vedenie krížovej cesty na starosti naša farnosť. Ponúkame vám niekoľko fotografií.

01. 03. 2014

Detský karneval 2014

1. marca sa konal detský karneval. Uskutocnil sa vo farnosti Svätej rodiny v Petržalke. Pohodu i masky, ktoré sa zúčastnili na karnevale si pomôžete pozrieť na fotografiách.

Pohľad na katedrálu Nanebovzatia Panny Márie v Ostrihome...

26. 02. 2014

Pútny výlet do katedrály v Ostrihome

Počas jarných prázdnin, v stredu, 26. februára, sa vydalo 10 farníkov, spolu s pánom farárom a kaplánom, pod vedením nášho akolytu Csabu Mikusa, na 340 km púť do katedrály v Ostrihome. Prinášame na ukážku niekoľko záberov z vydarenej akcie. Nabudúce sa znovu bude niečo podobné organizovať, preto sa neváhajte prihlásiť... :)

17. 02. 2014

Duchovný rozmer manželstva 2014

Pod názvom Duchovný rozmer manželstva sa v nedeľu 16. februára v Kostole Sedembolestnej Panny Márie v Petržalke v rámci Národného týždňa manželstva, uskutočnilo stretnutie manželských párov. Podujatie pripravili manželia Pivkovci v spolupráci s o. Petrom Mášikom, miestnym farárom, a niekoľkými manželskými pármi. Po uvítaní a krátkom ohliadnutí sa po histórii NTM si zúčastnení pozreli videoprojekciu Veľké tajomstvo od dona Renza Bonettiho. Nasledovalo svedectvo starších manželov Márie a Stanislava Kuželovcov, po nich o svojom zatiaľ mladom vzťahu porozprávali Diana a Michal Svetkovci. Manželské stretnutia, ktoré sa pravidelne konajú v Banskej Bystrici, predstavili potom manželia Makovníkovci. Zároveň pozvali prítomné manželské páry zúčastniť sa takéhoto týždňa. Marta a Daniel Pivkovci zas povedali pár informácií o Oáze rodín z hnutia Svetlo - Život. Svoje skúsenosti z manželských stretiek odovzdali prítomným aj ďalšie 2 manželské páry. V krátkej ankete si mohli potom všetci vybrať témy, o ktorých by radi v budúcnosti na podobných stretnutiach hovorili. Zúčastnení boli pozvaní stretávať sa aj v malých skupinkách. Kým rodičia sa mohli plne venovať programu, o ich deti sa v pastoračnej miestnosti postarali zaujímavými aktivitami animátori z našej farnosti. Podujatie nakoniec uzavrel o. Peter modlitbou a požehnaním prítomných.

Text: Ľubomíra Záhorová

Sviečky, ktoré dostali deti, ako znak toho, že aj im majú horieť srdcia za Pánom Ježišom, ktorého túžia prijať...

30. 01. 2014

Príprava k sviatostiam 2014

V našej farnosti sa pripravujú dospelí i deti na prijatie sviatostí. V poslednom februárovom týždni sa v našom farskom kostole, pri poldelňajšej večernej svätej omši, uskutočnilo predstavenie katechumenov (dospelých, ktorí sa pripravujú na prijatie krstu) a na stredňajšej večernej sv. omši predstavenie detí, ktoré v roku 2014 prijmú prvé sväté prijímanie.
Prinášame vám niekoľko záberov z týchto milých udalostí.

Pohľad na šaštínsku bazilku a kláštor bratov Saleziánov i na saleziánske gymnázium, ktoré vychovalo niekoľko kňazov...

02. 01. 2014

VÝLET DO ŠAŠTÍNA

V súvislosti so začiatkom jubilejného roku Sedembolestnej Panny Márie sa niektorí animátori našej farnosti spolu s pánom kaplánom boli pozrieť na krásy Záhoria. Prvá zastávka bola v národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

20. 03. 2013

Detská krížová cesta

V 5. pôstnu nedeľu sa v našom chráme uskutočnila detská krížová cesta, na ktorej sa podieľali detičky zo stretka a naši animátori.

17. 03. 2013

Krížová cesta Petržalčanov v Mariánke

Každú pôstnu nedeľu sa petržalčania chodia modliť do Marianky krížovú cestu. Je to už niekoľkoročná tradícia. Keďže pôst je vo februári a marci, nechýba často ani sneh a ľad na severnej strane svätého údolia. nebolo tomu inak ani na 5. pôstnu nedeľu 17.marca. O čo bolo kráčanie medzi stanicami náročnejšie a nebezpečnejšie na šmykľavom teréne, o to bola väčšia radosť a intenzívnejšie prežívanie zastavení s Pánom Ježišom. Krížovú cestu sme dnes obetovali za nového Svätého Otca Františka. Na záver nám požehnanie udelil otec biskup František Rábek.

Autorka fotografií: Elena Lamačková

Strana 2 / 9. Zobrazujem 8 záznamov z 68.

««« «« 1 2 3 4 5 6 7 »» »»»