Spoločenstvá: Detský zbor sv. Cecílie

Úvod

Ahoj kamarát,kamarátka!

Nevieš kam si sa to preklikal(a)????? Tak práve si sa dostal(a) na stránku Detského zboru svätej Cecilky:):):) Sme spoločenstvo super ľudí rôznej  vekovej kategórie. Čiže ak más od 6-13 rokov si plne vítaný. Nájdeš tu kopec zábavy a  takisto si precvičíš spev na zboroch, ktoré máme každú stredu od 16.45-17.15.  O 17.30 pokračujeme super detskou svätou omšou na ktorej sa dozvieš vtipným spôsobom veľa zo života Pána Ježiša, Panny Márie, apoštolov , svätých a mnohých ďalších. Tento rok preberáme svätých :D

Ešte váháš???? Tak neváhaj, príď a uvidíš:) 

Ako sme sa tu vzali?

Prvá myšlienka na vytvorenie zboru skrsla v hlavách Katky a Janky v roku 2001. Katka ako dirigentka/klaviristka a Janka ako gitaristka začali viesť prvé deti u nás. Spievalo nám to spolu veľmi pekne ale po roku Katka musela odísť na materskú a k Janke prišli ďalšie mladé slečny Gabika a Marfuška aj s gitaristom Ľubošom alias Cafčom a klaviristkou Maťkou. Ako to však v živote chodí aj táto zostava povyrastala, povydávala/poženila sa a aj do ich života prišli deti a prenechali svoje miesto ďalšej zostave. Dnes pracujeme v trojke Mário, Oliver a Simi.

Hudobníci, vedúce a takisto  aj deti sa menili  ale jedno tu bolo, bude a je stále: prítomnosť nášho Nebeského Otca, Matky Božej  a našej patrónky sv. Cecílie a tiež absolútne super partia ľudí, ktorí sa radi stretnú, zaspievajú si, pokecajú či sa zahrajú:) 

Čo robíme?

V stredu o štvrtej  sa stretneme, pomodlíme sa, dáme si krátku hlasovú rozcvičku a potom skúšame a spievame až do svätej omše. Pokiaľ nám ostane nejaký čas, tak sa aj niečo zahráme, aby nám bolo spolu veselšie. Potom poberieme spevníky, nástroje a seba do kostola a tam spievame na detskej sv. omši, ktorú slúžieva náš super pán farár.

Občas sme pozvaní spievať na nejaký sviatok, na prvé sv. prijímanie, krížovú cestu, prípadne nás volajú do iného kostola zaspievať a my neváhame a ideme:)  Veď čo, nové miesta treba spoznávať...

Ale nácviky a omše nie je všetko, čo spolu robievame. Každoročne sa tešíme na množstvo akcií, ktoré s pomocou otca Petra, pána kaplána a animátorov zorganizujeme. Sú to pravidelné podujatia, ktoré sa uskutočňujú každý rok (oslava sviatku sv. Cecilky, sv. Mikuláš, adventné popoludnia, koledovanie Dobrá novina, karneval, detská púť do Marianky, Svätomartinské stretnutie..) a taktiež prípadné iné výlety a akcie, ktoré sem-tam spolu podnikneme (šarkaniáda, opekačky, výlety...). A pretože nie sme separatisti, tak si  vždy zavoláme k sebe aj ostatných kamarátov a ich rodičov z farnosti a hráme sa všetci spoločne. 

Každé leto sa tiež vyberieme na tábor, aby sme nacvičili  pesničky, utužili priateľstvá, zažili niečo nové a pre kopec iných dobrých dôvodov. Takto spolu strávime jeden týždeň niekde na chate v prírode a spievame, hráme sa a tancujeme. 

Ešte stále váhaš???? Príď!!!:)

Členovia

Animátorka a vedúca zboru

Simi Mikušová  
   

 

Naše super detičky

 • Tamarka
 • Viki
 • Monika
 • Riško
 • Natálka
 • Majka
 • Lucka
 • Hanka
 • Katka
 • Kajka
 • Emka
 • Viki
 • Miška
 • Henrietka
 • Saška
 • Chiara
 • Andrejko
 • + mnoho mnoho ďalších + Ty, ak prídeš :)

My o detskom zbore

„Čo pre mňa zbor znamená??? Veľmi veľa. Naše deti mi dávajú energiu a silu do ďalších dní. Ich úsmev, ich radosť zo života a proste to aké sú, je pre mňa fascinujúce.  Veľmi sa teším, že môžem s nimi  byť a mám ich moc rada:):):).“

Simi Mikušová

„Je tu fajn. Zbor pekne spieva.“
„Každý sa svojou snahou, talentom, dobrým slovom i úsmevom podieľa na super atmosfére, ktorá tu prevláda. Všetkým som za to vďačná :)“
„Zbor a deti sú pre mňa čas oddychu, pokoja, kde sa rozdáva radosť a navyše spev je potechou pre moje uši a dušu.“
„Volám sa Karin a na zbore sa mi páči to, že sú tu super ľudkovia. Som rada, že spolu môžeme spievať super pesničky nášmu nebeskému Oteckovi, ktorý nás všetkých bez rozdielu veľmi veľmi miluje. Moja najobľúbenejšia pesnička je Ty ma nesieš sám, ale všetky sa mi veľmi páčia. Som rada, že zbor sv. Cecilky existuje a že ho vedie Simi Mikušová, ktorá je úplne super.“

Karin Pajerská

„Zbor, ktorý milujem.... :).“ Milka

 

„Zbor pre mňa znamená pokoj, odreagovanie z bežného života, noví dobrí priatelia.“
Simi Háberová :)

„Môj názor na zbor je, že je fajn. Je tu zábava ale aj niekedy drina. “
:)„Páči sa mi tu, lebo tu mám dobré kamarátky, rada spievam a jednoducho je tu super. :)“
„Podľa mňa zbor je fajn. Spievame aj sa hráme. Rada sem chodím.“
„Zbor je pre mňa uvoľnenie od každodenných povinností. Užívam si každú pesničku, pretože sú tu skvelí ľudia a teším sa z toho, že tu môžem byť. :)“

Video 

Poďakovanie

Fakt, že už od roku 2001 spolu fungujeme neberieme ako náhodu. Podieľa sa na tom množstvo dobrých sŕdc. A preto pociťujeme túžbu poďakovať sa všetkým, ktorí nejakým spôsobom prispeli k fungovaniu nášho milovaného detského zboru.

V prvom rade chceme najviac ako sa dá poďakovať nášmu Nebeskému Otcovi, Panne Márii a našej patrónke svätej Cecílii. Bez ich pomoci a ochrany by sme neboli tam kde sme teraz.  Naša istota, že sú stále s nami nám pomáha zvládnuť každú situáciu v ktorej sa ocitneme či už je to čosi veľmi príjemné a radostné alebo naopak  niečo menej dobré. 

V druhom rade by sme chceli poďakovať nášmu pánu farárovi otcovi Petrovi, pánu kaplánovi  Miroslavovi za ich modlitby, úsmev, duchovné vedenie a za to, že nám poskytujú priestor a možnosť  aby sme sa mohli stretávať.

Tiež ďakujeme rodičom, ktorí sa  nám nebáli  zveriť svoje deti a veľké vďaka patrí aj vám DETI, vďaka za váš pohľad na veci, za to že ste také aké ste, za vašu úprimnosť, radosť zo života a  za váš úžasný postoj  k životu. Myslím že od vás sa môžeme my všetci  veľa učiť!!!!:)

Takisto chceme poďakovať všetkým sponzorom, ktorí nám prispievajú na naše akcie ako je Erko, fara, ruženčiari a tiež aj vám všetkým, ktorí nás sponzorujete modlitbou, dobrým slovom či úsmevom lebo to je najväčší dar aký kto môže komu dať.

ĎAKUJEME!!! :)